Wady ubuntu? in PolishPytanie
jakie są wady ubuntu?Rozwiązanie
Po pierwsze, chciałbym wyjaśnić, że * zalety * lista jest o wiele dłuższa. Ale tylko pytanie o wady, więc to wszystko mam zamiar opowiedzieć o.

* Zgodność sprzętu. Większość sprzętu PC jest przy założeniu, że będzie on używany w komputerze z systemem Windows. A producenci często są podejrzliwi z podaniem ich zastrzeżonego kodu sterownika do społeczności open-source. Więc się jakiś sprzęt do pracy może być trudne. Karty graficzne i karty bezprzewodowe są szczególnie złe. Codzienne rzeczy, jak drukarek są zazwyczaj bardzo łatwe do zainstalowania. Ale, kiedy tylko kupić sprzęt, trzeba dokładnie sprawdzić jego zgodność. I się kierowcy do pracy na karcie graficznej jest ból.

* Specyficzne oprogramowanie. Jeśli istnieje jeden konkretny program użyć, i to działa tylko w systemie Windows i nie można korzystać z alternatywy, zostanie wydany. Wiele programów closed-source jest tylko w systemie Windows, a jeśli szukasz w aplikacji dla konkretnych, celów ezoterycznych, nie może być żadnej alternatywy. Niektóre oprogramowanie Windows działa pod Wine, ale nie wszystkie.

* Gaming. Jeśli grasz w wiele gier o dużej mocy, będziesz chciał trzymać je w systemie Windows. High-end gry zazwyczaj wyciągnąć tak wiele zasobów, które ich uruchamiania pod Wine jest bezużyteczny. Plus jest rzeczą karty graficznej.

* Nauka krzywa. Dotyczy to tylko jeśli pochodzą z systemu Windows. Ubuntu różni się od Windows, więc będziesz musiał nauczyć się robić rzeczy inaczej. Jeśli były począwszy od podstaw, Ubuntu będzie prawdopodobnie * łatwiej * nauczyć. Ale większość użytkownicy Ubuntu wywodzą się z systemem Windows.

To o nim.

Odpowiedź
Wiele specjalistycznych programów nie działają bez warstwy zgodności (google WINE o więcej informacji o tym), a nawet wtedy nie ma gwarancji. Jeśli chcesz, wsparcie techniczne, także nie ma zapłacić za usługi, wszystko help dostaniesz jest dobrowolne, bo jak nie płacisz, nie mają obowiązku Ci pomóc.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnic między Windows i Ubuntu, przejdź do http://linux.oneandoneis2.org/LNW.htm za artykuł wyjaśniający jak Linux nie jest windows.

Oczywiście z Ubuntu, jak wszystkie wersje Linuksa, jest trudność uzyskania pewnego sprzętu do funkcjonowania, ale to poprawia się cały czas. Spójrz na ubuntuforums.com i zadawać pytania na temat sprzętu, na to, że ktoś będzie wiedział.

Proponuję zainstalować Ubuntu za pomocą Wubi, który instaluje Ubuntu bez usuwania bootloadera, i bez potrzeby partycji dysku twardego (co jest najbardziej przerażające część instalacji, jeśli o mnie). Jedyną wadą jest to, że nadal zajmuje miejsce na partycji Windows, i że dysk twardy jest czas odczytu (bardzo nieznacznie) wolniej.

Odpowiedź
Główną wadą, repozytoria wygaśnie i zostaną usunięte z Internetu. Ci, ze starszymi wersjami nie mają innego wyjścia, niż aby uzyskać najnowsze i najnowszą wersję. Inne rozkłady zazwyczaj ten sam problem. Ale nie ma problemu jest to strona internetowa o nazwie On-Disk com że chętnie sprzedawać DVD z repozytoriów na nim.

Wada 2. Wydaje się, że zawsze masować plików systemowych, aby pasowały do ​​sytuacji, i spędzają mniej czasu opracowania programów graficznych interfejsu użytkownika. Się, że można je kupić jeśli to, co chcesz zrobić. To jest jeden problem czuję Mac jest dalej w przyszłość System mądry. Nie bierz to źle Linux ma więcej programów niż można policzyć lub wstrząsnąć wyobrazić.

Linux (PCLinuxOS 2009-1) jest mój system operacyjny 90% czasu i Windows 10% na rzeczy, trzeba naprawdę zrobić w inny sposób, więc podwójny boot. Dla osoby z Linuksem Ubuntu Środowisko GNOME tylko uczynić je mieć cierpkie jagody nad Linuksem. Istnieją wersje z KDE, który jest stacjonarny system Windows środowiska ludzie są bardziej zaznajomieni z i będzie czuć się jak w domu.

Powodzenia.

Odpowiedź
Jedyna wadą jest to, że nie jest Windows. Ale czy to naprawdę wada?

Ubuntu jest darmowa i tak jest całe oprogramowanie, które można ewentualnie użyć też!

Osobiście chcesz go używać i mieć na kilka razy ale nie podjęły zanurzyć na moim domowym komputerze. Używam okna w pracy.

Jedynym problemem, który osobiście mogę myśleć o to sterowniki: korzystanie z mojej drukarki fotograficznej Kodak, Kodak 5500 ALL IN ONE drukarki oraz bezpieczeństwo i zapory, ale myślę, że można dostać się wszyscy w Linux Ubuntu.

Więc mam nadzieję, że odpowiedzi na pytanie wystarczająco dobrze. Myślę, że mogę się zanurzyć w domu już teraz.

Odpowiedź
Dziesięć powodów, aby skorzystać z Ubuntu
http://midspot.wordpress.com/2006/07/21/ ...

1. Uznanie Hardware: Chciałbym powiedzieć, że Ubuntu jest zdecydowanie najlepszy wariant Linux dostępnych dziś do rozpoznawania sprzętu. Mam zainstalowany Dapper Drake (najnowsze wydanie Ubuntu) na prawie 10 różnych komputerów z zupełnie różnych konfiguracjach sprzętowych i nie pamiętam żadnego sprzętu, który nie został rozpoznany. Mam też zainstalowany Ubuntu w kilku środowiskach wirtualnych, bez żadnych problemów.

2. Synaptic Package Manager: Narzędzie to sprawia, że ​​przejście ze środowiska Windows bryzy. Użytkownicy Windows będą czuć się jak w domu, z tej niezbędnej graficznego interfejsu zarządzania pakietami i instalacji oprogramowania.

3. Szybki cykl wydawniczy: Ubuntu jest na sześciu cyklu wydawniczego miesięcy więc masz nową wersję co sześć miesięcy, który jest zwykle dość duża zmiana z wielu nowych funkcji. Podobne do corocznego wydania OS X. Aktualizacja do nowej wersji jest również przystawki jak pochodzą one pakowane w narzędziu aktualizacji oprogramowania.

4. Łatwe przełączanie z systemu Windows: Byłem użytkownikiem systemu Windows, odkąd zacząłem używać komputera. Okazjonalnie chciałbym spróbować Linuksa wariant aby zobaczyć, co wszystkie hype było, ale nigdy nie był w stanie się zanurzyć aż Ubuntu. Ubuntu pozwolił mi przełączyć się z łatwością i kwota wsparcia w Internecie, był ogromny dla Linuksa początkujących jak ja.

5. Konto root domyślnie wyłączone: To może wydawać się nic wielkiego, ale jest to wielka sprawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Funkcje Ubuntu tak, że użytkownik utworzony podczas instalacji jest częścią grupy użytkowników sudo i może zrobić zadania roota Po uwierzytelnieniu. Oznacza to, że każdy komputer Ubuntu faktycznie ma inną nazwę użytkownika root i od korzenia jest najbardziej atakowany konto na Linuksie, komputer Ubuntu staje się bardzo bezpieczny dla nie mając do tego konta jest domyślnie włączona.

6. Obsługa przez Internet: on-line, wsparcie dla Ubuntu jest niesamowite. Rozkład ten jest raczej nowy w porównaniu do innych odmian Linuksa, ale ilość dokumentacji tam już nic nie wstrząsać wyobrazić. UbuntuForums.org to codzienna konieczność wskazówek i trików i ogólnym wsparciem. Również większość Linux oprogramowanie pochodzi z wersji Ubuntu już. Po prostu niesamowite.

7. Free: "Cash is King". Ponieważ ten system operacyjny jest całkowicie darmowe, to ups ante przeciwko Microsoft i Apple wielki czas. Kto nie lubi coś za darmo?

8. Konfiguracja bezprzewodowej karty: wbudowane narzędzia konfiguracji sieci bezprzewodowej pozwala błyskawicznie połączyć się z WiFi punktów w całym kraju. Niedawno podróżowałem z moim Ubuntu laptopa i miał zero problemów z podłączeniem do wolnego punktu WiFi podczas mojej podróży. Chciałbym móc powiedzieć to samo o świecie Windows. Naprawdę myślę, że bezprzewodowy w Ubuntu jest tak proste jak w bezprzewodowej w Apple OS X, to po prostu działa.

9. Łatwe do podwójnego rozruchu: Jeśli masz osobnej partycji masz szczęście. Konfiguracja systemu Linux / Windows podwójnego rozruchu jest zawsze straszne propozycja, ale z Ubuntu to jest łatwe, jak ciasto. Utworzono między 5 i 10 podwójnych urządzeń rozruchowych i nie miał jeden problem. (I zawsze zainstalować Windows najpierw) W rzeczywistości mój laptop jest potrójna uruchomiony z systemem Windows, Ubuntu i Red Hat i Ubuntu zarządza sekwencję startową via grub. Mam nawet pomyślnie ponownie wielkości partycji Windows, aby dodać Ubuntu jako dwa systemy, ale upewnij się, że masz kopię zapasową najpierw w przypadku gdyby coś poszło nie tak.

10. Zintegrowane narzędzia Software Update: Narzędzie to porównuje do Windows Update i działa w tle. Nie tylko zaktualizować system, ale rzeczy, zainstalowanych aplikacji, a także (o ile są one w repozytoriach). Wszystko, począwszy od jądra do przeglądarki, to narzędzie to musi mieć, aby utrzymać maszynę na bieżąco.

11. EasyUbuntu: (! Bonus!) EasyUbuntu jest najlepsze darmowe narzędzie dla użytkowników Ubuntu. Program ten musi mieć podczas konfigurowania nowego pola Ubuntu. Instaluje wszystko od sterowników wideo do przeglądarki Flash plug-in i tak proste twoja babcia może go użyć.

12. To po prostu działa: (! Bonus # 2) Z pendrive do zmian w konfiguracji sprzętu, Ubuntu obsługuje go z łatwością. Brak niebieskie ekrany śmierci lub rozbijających błędów systemu. Gratulacje dla zespołu odpowiedzialnego za przyniesienie nam tego wielkiego systemu operacyjnego!

LUG.

Odpowiedź
Nie w 100% przyjazny dla użytkownika, aż do całkowitego set-up. Jeśli jesteś niedoświadczony z komputerów, nie polecam instalacji Ubuntu.

Jeśli nie zainstalować Ubuntu, nie krępuj się komunikaty do mnie w każdej chwili. Używam Ubuntu za ostatni rok.

Odpowiedź
Cóż, jest kilka, w zależności od swoich potrzeb i preferencji:

* Zainstalowane na zaledwie kilku wybranych modelach i tylko w niektórych krajach
* Niektóre z preinstalowanych opcji są źle skonfigurowane przez producentów OEM
* Jeśli musisz zainstalować go samodzielnie i nie masz Linux przyjaznego sprzętu, być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu na rozwiązywanie problemów
* Nie będzie niezawodnie uruchomić tylko w systemie Windows oprogramowanie (oczywiście, Mac również cierpi z powodu tej wady)
* Nie dotyczy ze sterownikami od wszystkich producentów sprzętu
* Nie tak znane, jak wiele osób, jak Windows jest

To jest dość dużo.

Odpowiedź
1. Za każdym razem można powiedzieć "Ubuntu" mówisz, jeśli jesteś z Marsa
2. Dla normalnych ludzi "Ubuntu" przetłumaczyć jako weirdo społecznej maniaków przegrany niewydarzone wyrzutków
3. Pojedziesz szalonego poszukiwania anagramów z "Ubuntu"

Odpowiedź
Jeśli uruchamianie dwóch ją odinstalować musisz ponownie zainstalować inny OS

Odpowiedź
Wszystko
Original post: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090522022654AADBOHI