Gdzie mogę znaleźć numer SSID dla sieci? in PolishPytanie
Dostaliśmy nowy komputer w pracy i próbuję podłączyć go do sieci. To mnie z prośbą o numer SSID dla innych komputerów w sieci. Wiem, że wszystkie komputery w sieci muszą mieć ten sam numer SSID lub sieć nie będzie działać poprawnie. Jestem na innych komputerach, które są podłączone do sieci w poszukiwaniu tego numeru SSID i nie mogę go znaleźć! Gdzie to jest? Proszę o pomocRozwiązanie
otwórz Internet Explorer i wpisz 192.168.1.1 w pasku adresu.
poprosi o nazwę użytkownika i hasło. Pozostaw puste, jeśli swoją nazwę użytkownika i podać Linksys hasło jako admin.
na stronie konfiguracji goto ustawień bezprzewodowych.
znajdziesz tam SSID.
również sprawdzić zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, jeśli jego włączona Uwaga kluczową.
teraz goto komputery i skanowanie SSID.
wprowadzić klucz sieciowy, jeśli monity.

Odpowiedź
Tak, jeśli nie wiesz, to może będziesz musiał poprosić administratora dla niego. Przykładem może być SSID "pracy" lub "Start" ... Jeśli masz dostęp do innego komputera w pracy, który łączy się z siecią, może zajrzeć na konfiguracji sieci bezprzewodowej, aby zobaczyć, czy jest tam.

Odpowiedź
SSID dotyczy sieci bezprzewodowej tylko. SSID nie musi być wiele może to być dowolny ciąg znaków. Większość bezprzewodowych urządzeń sieciowych (punkty dostępowe, routery itp) faktycznie odtwarzać swoje SSID. Jeśli nie, to za pomocą przeglądarki internetowej, aby połączyć się z urządzenia bezprzewodowego. Powiedzmy, że urządzenie bezprzewodowe jest 192.168.0.1 wtedy można przejść do http:// 192.168.0.1 (usuń spacje). Musisz znać nazwę użytkownika i hasło administratora. Następnie rozejrzeć w swojej przeglądarce SSID będzie tam gdzieś.

Odpowiedź
SSID to nazwa routera lub sieci. Nie ma czegoś takiego jak "SSID" liczby. Myślę, że chodziło o adres MAC, jest to prawo?

Good Luck,
Original post: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070725140212AAg9hah