Toshiba mouse pad kilitlendi, bunu nasıl açabilirim? in TurkishSoru
Ben kaza benim kardeşim laptopunda mouse pad şey kilitlendi ve benim kardeşim benim *** başladı önce ben kilidini açmanız gerekir

Benim Kontroller ve fare ayarları üzerinde, fare işaretçisi sadece, ben bu mouse pad şey nasıl açabilirim?

ahh, çok teşekkür ederim!

Çözüm
1. Touchpad ve harici fare sürücüleri birlikte çalışmak gerekir. Sadece touchpad etkin olduğundan emin olun. Eğer touchpad etkin olup olmadığını görmek için, Fn tuşuna ve F9 tuşuna basın basılı tutun. Kombinasyonu Fn-F9 kilitler ve Touchpad kilidini. Fn-F9 tuşuna bir kez, iki kez, üç kez sizin touchpad kilitlemek / kilidini açmak için görünmüyor ise .. o zaman Toshiba kısayol tuşları çalışma veya etkin olmayabilir. Bu yüzden unutmak ve 2. adımı deneyin sağlar. Fn-F9 sorununuzu çözdü .. Eğer Oraya gitmek!

Çalışır Ok yolu touchpad kilit gerektiğini, Fn tuşuna basılı tutmak zorunda ve bir kez F9 vurmak zorunda. Fn tutan tutmak ve tekrar F9 vurursan Yine, o kilidini ve böylece gerekir ..

2. Bazen bu sorunu çözer .. Bilgisayarınız bir güç çevrimi yapın .. yani, AC fişini çekin .. pil almak .. Ac geri ve AC ile yalnız AÇIK bilgisayarı açın (yani, pilin dışında bırakmak ve sadece AC güç ile bilgisayarınızı başlattığınızda) deneyin .. Tak Bir kez pencereleri yükler ve her şey iyidir, ondan sonra sistemi kapatın. AC prizden çıkarın .. tekrar içeri pil koymak. Takılabilir AC arka ve bilgisayarı yeniden başlatın .. Tüm çalışma şimdi olmalıdır .. değilse, okumaya devam edin ..

3. BAŞLAT>> devmgmt.msc RUN gitmek tıklayın

4. Şimdi Aygıt Yöneticisi'nde, Fare ve diğer işaret aygıtları yanındaki + işaretini tıklayın. Sağ "Fareler ve diğer işaret aygıtları" altında listelenen her aygıtın üzerine tıklayın ve orada listelenen gördüğünüz TÜM FARE Aygıtları kaldırma ..

dikkat SADECE CD, Görüntü vb gibi Aygıt Yöneticisi Fare aygıtları ve tüm aygıtlar kaldırmak emin olun. Sadece bunu solundaki + işaretini tıkladıktan sonra Fare ve diğer işaret aygıtları altında listelenen aygıtları kaldırın ..

5. Git http://support.toshiba.com İndirmeler tıklayın orada .. bilgisayarınızı seçin .. Ürün = Taşınabilir, Aile = Uydu, Model = M35X-S149 .. sonra sağ taraftaki "GO" butonuna tıklayınız .. Yine çıkageldi sonraki sayfada "Download" tıklayın ..

6. İşletim Sistemi basıp Windows XP tarafından yukarı açılan listesinde Filtre de, (tüm işletim sistemleri, tüm kategoriler) Yüklemeler söyleyerek geldi sayfasında (başka bir işletim sistemi varsa seni XP var varsayarak yaşıyorum .. seçmek bunun yerine) .. o sağındaki, Kategori listesinde Filtre bırakın ve Touchpad seçin .. ardından "Filtreleri Uygula" üzerine tıklayın ..

7. Şimdi sadece iki sürücünün listede ..

2004/09/30 Toshiba Yardımcı Programı
Touchpad Toshiba Touchpad (; 2004/09/24; 5.34M v1.27.0.3) Windows XP için Utility Etkinleştir / Devre Dışı Bırak

06-15-2004 Sürücü
Windows XP/2000 için Touchpad Alps Touchpad Driver (v6.0.303.5; 2004/05/26; 2.43m)

Sağdaki linke tıklayın .. Hatırlayacağınız bir klasör veya masaüstü, yerde onları bilgisayarınıza kaydedin .. Dosyaları karşıdan yüklendikten sonra, dosyanın üzerine çift tıklayın .. Unzip .. ardından Çalıştır .. ve sürücüyü kuracaktır ..

8. Bilgisayarınızı yeniden başlatın .. Şimdi Touchpad iyi çalışıyor olmalıdır .. Fn-F9 kombinasyonunu deneyin .. yani, Fn tuşunu basılı tutun ve bir kez F9 dokunun, bu kilitler / Touchpad kilidini iki kere görmek için ..

Yukarıda çözmezse, o zaman olsun hataları gönderin ve biz başka bir şey denemek gerek olmadığını göreceğiz.
Original post: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090410110441AAdGTAK