Dissosiyasyon ne demek? in TurkishSoru
O farkında olmadan kendi kendine zarar verme biçimi midir?Çözüm
Ayrılma kendine zarar verme biçimi değildir ve genellikle duygusal ezici durumlara karşı psikolojik bir savunmadır. Ayrıca devletler gibi hipnotik veya trans halinde oluşur ve genellikle aslında ayrışma olduğunu "otoyol hipnoz" olarak, bir noktada çoğu kişi tarafından yaşanan bir şeydir. Kişi ağrı yönetimi için kendi kendine hipnoz öğretti zaman olduğu gibi, aslında çok öğrenilebilen bir beceridir.

Klinik anlamda, bir savunma mekanizması olarak, ayrışma bilinçli farkındalığınızı ayrılır ayrık "parçalar" içine kapalı duvar veya bölme anılara bilinçsiz ve işlevleri. O (dissosiyatif durumlarda veya son derece eksiksiz (duygusal içeriği korkunç bir deneyim her detayını anlatmak yapabilirsiniz travma kurtulan deneyim düşünüyorum gerçek kopmuş ancak herhangi bir duygu olmadan yapar durumlarda olduğu gibi) kısmi olabilir kimlik bozukluğu-çoğul kişilik-nerede tüm anılar, duygular ve davranışlar tamamen birbirinden kopmuş ve bir kişinin ruhu içinde ayrı olarak varolan her sık ​​bir kısmının varlığından habersiz) olan kişinin alter parçaları olarak çalışıyor. Ayrılma bilinçli farkındalığı duygular ya da anıları izole ederek bir hayatta kalma stratejisi olarak başlangıçta yardımcı olur. Onlar "kendi zihninde kendileri götürdüler" veya çünkü çok yaygın örneği tamamını veya travmatik bir olay parçası veya onlar kötüye ayrıntıları hatırlamıyorum açıklayan bir seks istismarı kurtulan konuşmak için travma mağdurlarının yaşadığı amnezi olduğunu aslında başkası oluyor sanki kötüye gördüm. Çoğu zaman. özellikle yetişkinlere göre ayırmak daha yatkındır çocuk, disosiyasyon korkunç deneyimleri kaçmak için kullanılabilen tek yöntemdir.

Cevap
hi dissosiasyon bağlı olarak farklı bir anlamı vardır, hangi bilim
Kimya ve biyokimya Ayırıcılık genel süreç olduğu kompleksleri, moleküller, ya ayrı ayrı ya da genellikle küçük moleküller, iyonlar ya da radikaller, tersinir bir şekilde bölünür tuzları. Ayrılma dernek ve rekombinasyon tersidir
Ayrışma belirli düşünceler, duygular, hisler, ya anılar ruhunun geri kalanından ayrılmış olduğu bir psikolojik durum veya bir durumdur. Bu nedenle, bazı durumlarda olarak anılacaktır "bölme".
Nöropsikoloji ise, ayrışma, olgu serilerinden belirlenmesi yoluyla belirli bir beyin fonksiyonlarının nöral substratı tanımlayan nörogörüntüleme veya nöropsikolojik testler x yardımcı olduğu bağlantıya umut daha fazla Theres içerir

Cevap
Ben bunu açıklamak için nasıl gerçekten emin değilim. Bazen bazı insanlar bir çözülme halinde iken kendini yaralama yok olsa da kendine zarar verme biçimi değildir. Benim için kendimi vücut fonksiyon izlerken dışında olmak ama tamamen ayrılmış duygu gibi. Sizin zihin ve ruh vücudunuzdan ayrı bir varlık vardır gibi olduğunu.

Cevap
Çözülme (Briges dissocio, ayırmak, ayırt etmek için) değişik bilimlerde farklı anlamları vardır.

Kimyada: Çözülme (kimya) bakın
Psikolojide: Çözülme (Psikoloji) bkz
See Çözülme (nöropsikoloji): nöropsikoloji In

Nöropsikoloji ise, ayrışma, olgu serilerinden belirlenmesi yoluyla belirli bir beyin fonksiyonlarının nöral substratı tanımlayan nörogörüntüleme veya nöropsikolojik testler içerir.

Bir yöntem, "çifte ayrışma" dır. Travmatik beyin hasarı olan hastalar bir dizi, bir, iki hasta, A ve B. Hasta A zorluk için bilişsel testleri var bulmak işitsel bellek söylüyorlar ama görsel bellek ile hiçbir sorunu var olabilir. Hasta B tersi bir sorun var. Beyin lezyonlu alanlar arasındaki örtüşme ve ayrışma tanımlamak için nörogörüntüleme (veya nöropatoloji post mortem) kullanarak, bir normal beyin fonksiyonu lokalizasyonu hakkında bir şey çıkarabiliriz.

Dr Oliver Sacks kitaplarında birçok ünlü vaka nitelendirdi. Onlar dokunmadan veya kokulu gibi diğer duyular kullandığınızda Orada onlar sadece görebilirsiniz zaman bir nesne adı edemeyen hastalarda, ama olabilir. Hasta DF bir yuvaya bir kart yerleştirmek mümkün, ama "bir mektup göndererek sanki" yerleştirmek için söyledim bunu verebilir. Bu kaynaktan sonuca yönelim yargılamak bir yeteneği (ki DF kaybetmişti) ve bir eylem başka bir (DF hala yapacak olabilir) [1] görsel kontrolü olduğunu çizildi.

Anlamak daha kolay tek ve çift dissosiyasyon arasındaki fark için, Parkin [2] şu örneği veriyor:
TV setinizin aniden rengini kaybeder Eğer resim iletimi ve renk bilgilerini ayrı işlemler (: Resimde kaybetmek ve hala renk olamaz çünkü bağımsız olamaz tek disosiasyon) olmalıdır sonucuna varabiliriz. İki TV setleri, ses olmadan bir ve bu iki bağımsız işlevler (çift disosiasyon) olmalıdır sonucuna varabiliriz, bir resim olmadan birine sahip diğer taraftan ise.

Cevap
Aklını vücudunuz ve duyularınızı bağlantısı kesilirse gibi hissettiğinizde Ayrışma olduğunu. Birçok kişi, vücutlarının dışında gibi hissediyor onlar yerine dahil olan birinden daha, bir gözlemci sanki ne oluyor izlerken açıklamaktadır. Ayrılma genellikle konu duygusal olay çekilmeye izin psikolojik travmatik durumlarda bir savunma mekanizması olarak başlar. Bu son derece stresli durumlarda yararlı bir savunma mekanizması olsa da, ayrışma akıl hastalığına neden olabilir tekrarladı. Son derece stresli olaylar yoluyla olmuştur Bazı insanlar uygunsuz zamanlarda ayırmak eğilimindedir, ve bu bazen irrasyonel veya kontrolsüz davranışlara yol açabilir.
Original post: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070318074419AA2hROq